טיפול במדיטציות ודמיון מודרך

מדיטציה – כשהגוף והנפש נרגעים

מדיטציה: התבוננות. התבוננות ערה, בלי שיפוט. מדיטציה הינה מצב מיוחד של הרפיה מודעת שהיא מצב מפתח לכל התפתחות רוחנית, קבלת מסרים, קשר עם האני הפנימי, היכולת להשתמש בדמיון היוצר ומטרות נוספות אליהם מנסים להגיע באמצעותה. מחקרים מדעים הוכיחו שבמצב של מדיטציה המוח נכנס לגלי אלפא, גלים המאפיינים מצב לפני השינה, טראנס, או היפנוזה. כך, האדם יכול להגיע למצב שהגוף במנוחה מוחלטת אך נשאר ער לחלוטין ועם קשר לתת מודע. ישנם סוגים רבים של מדיטציה. אנחנו בני אדם ייחודים, שונים האחד מהשני ולכן לכל אחד מתאים סוג שונה של מדיטציה, אך המטרה היא אותה מטרה, קו הסיום הוא אותו קו, אך הדרך להגיע אליו שונה מאדם לאדם.

למדיטציה תוצאות מוכחות להשפעות פיזיולוגיות על גוף האדם ולכן, קיימים רופאים ברפואה הקונבנציונלית, הממליצים על המדיטציה כאמצעי להרפיה ולהפחתת מתחים.

להלן ארחיב על קצה המזלג סוגים של מדיטציות.

מדיטציה טרנסנדנטלית: התרגול של המהרישי מהש יוגי. היא טכניקה מאוד פשוטה, נעשית בישיבה נוחה, עיניים עצומות, פעמיים ביום כ-15-20 דקות. התרגול מאפשר להתנסות ברובדי חשיבה מעודנים ושקטים. כשהמודעות מתנסה במצב מיוחד של ערנות נינוחה, נרגעת הפעילות הגופנית והגוף זוכה במצב של מנוחה עמוקה והרפיה. המתרגלים מדיטציה זו (מודטים), מאמינים שתרגול מרובה מאפשר לאדם הבודד להשפיע על סביבתו, כמו הבאת שלום לאזורי מלחמות בעולם.

מדיטציה ויפאסנה: מדיטצייה שפירושה “לראות את הדברים כפי שהם באמת”. זהו מסע של התבוננות אל השורש המשותף לגוף ולנפש וגורם להתמוססות משקעים שליליים ומביא לנפש מאוזנת. מדיטצייה זו נעשית בשתיקה.ישנם מקומות בארץ בהם לומדים להתחבר לסוג של מדיטציה זו בצורה מרוכזת. במשך תקופה של 44 עד 10 ימים שותקים, לומדים למדוט, מרגיעים את המחשבות, מתחברים פנימה לתת מודע, לאני עליון. מגיעים למצב של חוסר מוחשות, ריק, שלווה אמיתית.

מדיטציית דמיון מודרך: כלי עזר רב עוצמה, המאפשר למתרגל להיות מובל דרך מחשבותיו הסוערות, אל אותו מקום ייחודי הנמצא בכל אחד ואחד מאיתנו. מקום הטומן אוצרות ותובנות הנמצאים שם, ורק מחכים למתבונן שיקח וישתמש בהם על מנת שחייו יתעשרו ויישתפרו. מחקרים מדעיים הוכיחו כי המוח האנושי מגיב באופן זהה לאירוע בין אם התרחש במציאות ובין אם היה דמיוני. מנסח זאת היטב הביטוי ‘נבואה שמגשימה את עצמה’. כשאדם מדמיין שביכולתו לשנות מצב קיים, גדל הסיכוי שהוא יצליח לערוך את השינוי. דמיון מודרך מתבצע במצב של הרפיה, כשהגוף והתודעה מצויים במנוחה ומאפשרים יצירת דו-שיח עם התת-מודע.

מדיטציה בתנועה: מבוססת על פילוסופיה טאויסטית ועל רפואה סינית. השינוי התמידי והאיזון בין התהליכים המנוגדים שביסוד קיומנו – “יין” ו”יאנג”. במטרה להשיג איזון ברבדים השונים של תפקוד האדם. על מנת לחיות חיים שלמים צריכים לחיות בתאום עם הטבע וכך לזכות בבריאות, אושר ואריכות ימים.

ישנם עוד סוגים רבים של מדיטציות כגון: מדיטציית זן (כאן ועכשיו), הליכה מודעת, מדיטציות דינמיות (למשל קונדוליני), מדיטציה באמצעות ראיה (התבוננות בציורים, מנדלות, קלפים), מדיטציה בקול (שירה), מדיטציה לריפוי עצמי (באמצעות דימיון מודרך ותרגילי נשימה), מדיטציה רוחנית (פגישה עם המדריכים הרוחניים וקבלת תובנות ומסרים) ועוד.

אני ממליצה להתנסות בכמה סוגים. הדרכים שונות מאוד, כל דרך מתחברת לרבדים שונים וכל אחד יבחר מה שיותר מתאים לו ולאישיותו. ארגנו מקום שקט בבית, חדר מאוורר, רצוי עם צמחים, הדליקו נר, עממו אורות, הקשיבו למוזיקה שנעימה לכם ומיצאו תנוחה הנוחה לכם ביותר. צאו לדרך, הנאה ורגיעה מובטחת!

השתתפתי בסדנת מדיטאציה למתחילים שמועברת ע”י סנדרה נהניתי מכל רגע, כל שיעור ערוך כהלכה יש תוכן לשיעור: נושא, סיפורים הקשורים לנושא ותמיד כייף לשמוע, כל שיעור מדיטאציה בסגנון אחר המאפשרת לכל אחד למצוא את הסגנון שהוא מתחבר אליו ואוהב. כיף לשמוע את סנדרה יש לה קול נעים, מרגיע, ומאפשר להגיעה למחוזות רחוקים… אנחנו הוספנו שיעורים נוספים מכיוון שכל כך נהננו. ממליצה בחום!!!
Sigalit
Patient
הי סנדרה, שמחתי מאד לקחת חלק מהקורס “מדיטציה למתחילים”. במסגרת הקורס ניתן יחס אישי חם וגמיש לכל משתתף. בקורס התוודענו לסוגי המדיטציה העיקריים ובהמשך כל אחד יכול היה לתרגל בביתו ובזמנו החופשי את המדיטציה אליה הוא הכי התחבר. המדיטציה אכן מאד מרגיעה ומעניקה שלווה..
Shimrit
Patient
שלום סנדרה, עם סיום הקורס “מדיטציה למתחילים” אני רוצה להודות לך על חוויה נהדרת. בעלי הציע לי שנשתתף יחד בקורס הזה, כדי לראות את החיים מזווית קצת אחרת. הכל בסדר אצלנו, והכל מובן מעליו, חובות היום-יום ממלאים את שגרת החיים שלנו – עבודה, ילדים, ועניינים אישיים. הרגשנו צורך לקחת רגע ולהיחשף לדבר אחר, לא מוכר לנו, ולעשות את זה יחד, למרות שאנחנו בדרך כלל לא בענייני “רוח.” נרשמנו לקורס ובאנו למקום מקסים – “נופית” והתחברנו עם אנשים חדשים ובמיוחד איתך, סנדרה. התנסינו, על קצה המזלג, בסוגים שונים של מדיטציות, חלק יותר מתאימים לנו, חלק פחות. היה נפלא לעבור את זה עם בעלי, שלמרות האופי היותר ריאלי שלו בחיים, לגמרי נכנס לחווית המדיטציה. עברנו חוויה אחרת ממה שהיה מוכר לנו, הכל בנחת ובאווירה של נתינה. ההחלטה להקדיש ערב בשבוע להקשבה לדבר שונה, היתה משמעותית גם לזוגיות שלנו. אחרי המפגשים המשכנו לבלות יחד. נפתחה לי דרך אחרת בעקבות הקורס, של תחושות והרגשות – שאפשר להתנהל בצורה “אחרת.” אני מרבה לשמוע את הקול הנעים והמדריך שלך ומתכוונת להגיע ל”נופית” שוב. תודה על החוויה המיוחדת,
Carol
Patient
שלום סנדרה, גם לי היתה חוויה מדהימה בקורס מדיטציה למתחילים.למדתי להתרכז בנשימות,לספור אותם,לסלק מחשבות ועוד…כל זה עם מוזיקת רקע מהממת של coxon כל בוקר, בדרך לעבודה,אני שמה את הדיסק ועושה תרגילי נשימות במקום להתעצבן על הנהגים..זה גם מעביר לי את הזמן כאשר אני עומדת בפקקים. בקורס, אהבתי את התייחסותך לכל אחד מאיתנו: לימדת אותנו כל מינה סוגים של מדיטציה. דאגת שמתוכם ,כל אחד מאיתנו ימצא מדיטציה שמתאימה לו. על ידי משוב שבקשת בסוף כל פגישה,תיקנת והראית לנו המון אכפתיות ואהבה.מקווה שתהיה סדנת המשך. אוהבת אותך.
Netali
Patient
סנדרה יקרה, עלי להודות לך על הטיפולים המסורים והיעילים אותם הענקת לי בשעת כאב. טיפולייך הם מכלול הוליסטי שלא מוצאים בשום מקום אחר. רפלקסולוגיה המאתרת מוקדים בעייתיים ובעדינות מטפלת בהם, מלווה בדמיון מודרך אשר עוזר להיכנס לתוך עצמנו ולמצוא את הכוחות המרפאים והרייקי שזורם בכל הטיפול מעצימים את כל כוחות הריפוי של הגוף והנפש (והנשמה). ובנוסף, הידע והאינטואיציות שלך משמשים ל”אימון אישי” של המטופל, (במקרה זה, שלי). כיוון שאת משחררת להמשך עצמאי ,הדורש התמדה וסבלנות ולפעמים פניות אליך, שתמיד נהנות ברצון ובאהבה. פרחי באך שאת מכינה הם תמיד הנכונים לבעיה בזמן הנתון ועוזרים להתגבר על המעצורים והחסמים הגורמים למשברים או הסימפטומים הפיזיים והריגשיים שמתבטאים בכאב, מחלה, או סתם “תקיעות”. בדצמבר האחרון, הגעתי אלייך עם כאבים ודאגות על מצב בריאותי, עזרת לי להתגבר על הכל, ולמצוא את הכוחות שלי לשינוי הרגלים ולמציאת אורך חיים בריא יותר , שמתאים לי. לא יכולתי למצוא טיפול טוב יותר! המשיכי להעניק מהאוצר שיש לך! בהערכה רבה,
B.Y
Patient
הגעתי לסנדרה בעקבות המלצה של חברה לאחר ששהיתי בלחץ נפשי גדול עקב עבודה, לימודים ועוד. הרגשתי שגופי כמעט וקורס בגלל המצב המנטאלי הירוד שלי. הטיפול שקבלתי מסנדרה היה טיפול הוליסטי שכלל, רפלקסולוגיה, רייקי, ודמיון מודרך. בעזרת הטיפול הוחזר אלי האיזון. סנדרה לימדה אותי איך להרגיע את הגוף בעזרת נשימות עמוקות ואיך להגיע לאיזון מחדש. לאחר הטיפול הרגשתי ממש התרוממות רוח, וכאילו והטעינו אצלי את המצברים. זה נתן לי כוח להמשיך הלאה ולהתמודד עם הקשיים והלחץ. לסנדרה היכולת לחזק ולעודד במצבים קשים. תודתי לסנדרה בכל עת, והמלצתי החמה לנסות את הטיפול. מי ייתן ותמשיך בעבודתה הברוכה לעזרת הכלל
M.D
Patient
סנדרה יקרה הגעתי אליך לאחר שסבלתי משפעות והצטננויות חוזרות ונשנות. הרגשתי שהמערכת החיסונית שלי מאוד חלשה. הטיפול המשולב שהענקת לי שכלל רפלקסולוגיה, רייקי ודמיון מודרך עזר לי מאוד וחיזק אותי . סנדרה ,במהלך הטיפולים תמיד ידעת לאיזה טיפול אני זקוקה ואיזה איזור בגוף זקוק לריפוי. אחרי כל טיפול יצאתי עם אנרגיות וכוחות חדשים. תודה רבה על הכול, נשתמע,
.G
Patient