טיפול באנרגיית הרייקי

מהו בכלל רייקי?

שיטת טיפול עתיקה, המתבצעת על ידי הנחת ידיים על הגוף, במטרה לרפא כאבים ולהקל על מתחים. השיטה התפתחה בבודהיזם הטיבטי במשך אלפי שנים, אך זכתה להתגלות במערב רק בשלהי המאה ה – 19 על ידי נזיר זן יפני, ד”ר אוסואי.
עיקרה של השיטה – ריפוי על ידי אנרגיה המועברת באמצעות מגע, או העברת אנרגיה מרחוק. הגוף החי, בין אם הוא אדם או בעל חיים, מקרין חמימות ואנרגיה. אנרגיה זו היא כוח החיים עצמו, והיא ידועה בשמות שונים. ביפן מכנים אותה “קי”, מכאן נגזר השם “רייקי” שמשמעותו – אנרגית חיים אוניברסאלית. הרייקי ניתן לשילוב בכל שיטות הריפוי האחרות, קונבנציונאליות או אלטרנטיביות ומשלים אותן.
אנרגיית החיים, קי או צי, זורמת בכל – באנשים, בעלי חיים, צמחים ואפילו באבנים או בים. זוהי האנרגיה המעניקה חיוִת לעולמנו, הנובעת ממקור אינסופי. יש האומרים שזוהי אנרגיית האלוהים.
בעת הטיפול ברייקי, מעביר המטפל את אנרגיית הרייקי דרך גופו אל גוף המטופל. העברת הרייקי, מאזנת את האנרגיה בגוף המטופל ועל ידי כך מאפשרת לו להפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. זרימת אנרגיית הרייקי אינה תלויה במצב הפיסי או הנפשי של המטפל – הוא רק מעביר את האנרגיה דרכו. פעולת הרייקי אינה תלויה באמונה בו. למעשה, אנשים אינם מאמינם ברייקי לפני הטיפול, אך לאחריו – לכולם ברור שהוא עובד.
הטיפול באנרגיית הרייקי עדין, חזק ופשוט. הרייקי יעיל ביותר כעזרה ראשונה ומזרז תהליך החלמה של הגוף לאחר ניתוחים, תאונות ופגיעות חמורות. בכוחו לשחרר את שורש הבעיה בין אם היא גופנית, רגשית או רוחנית ולהחזיר למערכת את האיזון ההרמוניה והחיוניות הדרושים לגוף.

כל אחד יכול ללמוד רייקי על ידי חניכה והתחברות לאנרגיה:

במהלך עבודתי נוכחתי בכוחה של אנרגיה זו. כשניהלתי גן פרטי בגישה ההוליסטית, לימדתי את הילדים לטפל בעצמם באמצעות הרייקי. הילדים קיבלו את כוחה של אנרגיה זו בפשטות ומופלאות הדרכים שהם גילו כדי להרגיע את עצמם ולהקל על מכאובים של פצעים וחבלות. גם אנחנו כהורים, יכולים להיעזר ברייקי כדי להקל על ילדינו במצבי מתח ופציעות קלות.
כיום, בעבודתי כמטפלת הוליסטית אני ממשיכה להיווכח כי מטופלי מרגישים בעת קבלת הרייקי רגיעה עצומה, ובאותו זמן עזרה בריפוי של מחלות קשות כקלות.
טיפולים ברייקי עוזרים לגוף לרפא את עצמו. מגיעים אלי חולי סרטן והטיפול ברייקי מקל על כאביהם, מאזן את הגוף ואת הנפש, וכן, מקל על ההתמודדות עם המחלה. גם במקרים של אנשים שכבר החלימו, אך הטיפולים הקשים לוו בתופעות לוואי. הגיעה אליי מישהי מיואשת שכבר חצי שנה בקושי ישנה כי קשה לה לבלוע עקב הרס במנגנון הבליעה כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים. אחרי טיפול משולב של צמחי מרפא ורייקי במשך שלושה חודשים, חלה הטבה משמעותית. התפנינו לטפל בדברים אחרים ושכחנו שבעצם הבעיה מרכזית נפתרה…

רייקי ובעיות פוריות
טיפול באמצעות אנרגיית הרייקי היא שיטת טיפול עתיקה המתבצעת ע”י הנחת ידיים על הגוף במטרה לעזור לאדם לטפל ולרפא את עצמו. רייקי, אנרגיית החיים, זורמת בכל, באנשים, בעלי חיים, צמחים ואפילו באבנים.בעת הטיפול באמצעות הרייקי, המטפל מהווה מעין “צינור” שדרכו זורמת אנרגית החיים למטופל. העברת הרייקי למטופל, מאזנת את האנרגיה שבגופו וכך מאפשרת לו להפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. אנרגיית הרייקי, יעילה ביותר כעזרה ראשונה ומזרזת תהליכי החלמה של הגוף לאחר ניתוחים, תאונות ופגיעות חמורות. בכוחה לאתר את שורש הבעיה בין אם היא גופנית, רגשית או רוחנית, ולהחזיר למערכת את האיזון, ההרמוניה והחיוניות הדרושים לו. אולם, לאנרגיית הרייקי שימושים מעשיים אשר אינם קשורים להחלמה.

כמאסטר רייקי, נתבקשתי לסייע לנשים אשר היו בתהליך של הפריה חוץ גופית. ההפריה החוץ גופית הינה פעולה טכנית, אולם, התהליך כולו, כרוך בנטילת תרופות שמשנות גם את הגוף וגם את מצב הרוח. במהלך תהליך ההפריה, הגוף והנפש עוברים תהליכים, מתחים, כאבים פיזיים ורגשיים, הכול מתערבב. כשמגיעים ליום ההפריה, אנחנו צריכים לאזור את כל הכוחות שבתוכנו כדי שהתהליך הקשה שעברנו עד כה יצליח. להגברת סיכויי תהליך ההפריה, על הגוף להיות מאוזן פיזית ורגשית. בעזרת הרייקי ושימוש בדמיון מודרך ניתן לסייע להשגת הרפיה מוחלטת בעת הפעולה עצמה, שהיא חודרנית ולא כל כך נעימה.

וכיצד מתגייס הרייקי לעזרה. לפני, אחרי, ובעצם בזמן טיפול ההפריה, יש לאזן את הגוף, להביא אותו להרפיה פיזית ונפשית ולפתוח את כל ערוצי האנרגיה בגוף המאפשרים קליטה מכסימלית של ההפריה. רייקי היא אנרגיה שאפשר לשלוח לרחוק. אצל אישה המצוידת באוזניות עם מוסיקה רגועה, מבצעת תרגילי דמיון מודרך ומקבלת רייקי הנשלח מרחוק, רמת החרדה תרד ומעברי הגוף יהיו פתוחים יותר לקליטת ההפריה.

נשים רבות שיתפו אותי בחוויותיהן בעת תהליך ההפריה אותו סייעתי להן לעבור בצורה השלווה ביותר. ההפריה עצמה היא תהליך מאוד טכני. בעזרת הטיפול ברייקי, נזכיר לגוף שקיימים גם נפש ורגש. נזרים לשם אנרגיית ריפוי כדי שהתהליך יהיה מושלם.

סנדרה יקירתי ברצוני להודות לך מאוד על הטיפול הרפלקסולוגי המצוין והרייקי שעשית לי במשך מספר חודשים.היו לי קשיי נשימה, ולא יכולתי לעלות בעלייה ברחוב. תוך כדי הטיפול הייתה לי הקלה רבה בנשימה וגם תיפקוד מערכת העיכול שלי השתפר. תודה רבה,
Ph.D Pnina Bar Sela
Patient
סנדרה יקרה, עלי להודות לך על הטיפולים המסורים והיעילים אותם הענקת לי בשעת כאב. טיפולייך הם מכלול הוליסטי שלא מוצאים בשום מקום אחר. רפלקסולוגיה המאתרת מוקדים בעייתיים ובעדינות מטפלת בהם, מלווה בדמיון מודרך אשר עוזר להיכנס לתוך עצמנו ולמצוא את הכוחות המרפאים והרייקי שזורם בכל הטיפול מעצימים את כל כוחות הריפוי של הגוף והנפש (והנשמה). ובנוסף, הידע והאינטואיציות שלך משמשים ל”אימון אישי” של המטופל, (במקרה זה, שלי). כיוון שאת משחררת להמשך עצמאי ,הדורש התמדה וסבלנות ולפעמים פניות אליך, שתמיד נהנות ברצון ובאהבה. פרחי באך שאת מכינה הם תמיד הנכונים לבעיה בזמן הנתון ועוזרים להתגבר על המעצורים והחסמים הגורמים למשברים או הסימפטומים הפיזיים והריגשיים שמתבטאים בכאב, מחלה, או סתם “תקיעות”. בדצמבר האחרון, הגעתי אלייך עם כאבים ודאגות על מצב בריאותי, עזרת לי להתגבר על הכל, ולמצוא את הכוחות שלי לשינוי הרגלים ולמציאת אורך חיים בריא יותר , שמתאים לי. לא יכולתי למצוא טיפול טוב יותר! המשיכי להעניק מהאוצר שיש לך! בהערכה רבה,
B.Y
Patient
הגעתי לסנדרה בעקבות המלצה של חברה לאחר ששהיתי בלחץ נפשי גדול עקב עבודה, לימודים ועוד. הרגשתי שגופי כמעט וקורס בגלל המצב המנטאלי הירוד שלי. הטיפול שקבלתי מסנדרה היה טיפול הוליסטי שכלל, רפלקסולוגיה, רייקי, ודמיון מודרך. בעזרת הטיפול הוחזר אלי האיזון. סנדרה לימדה אותי איך להרגיע את הגוף בעזרת נשימות עמוקות ואיך להגיע לאיזון מחדש. לאחר הטיפול הרגשתי ממש התרוממות רוח, וכאילו והטעינו אצלי את המצברים. זה נתן לי כוח להמשיך הלאה ולהתמודד עם הקשיים והלחץ. לסנדרה היכולת לחזק ולעודד במצבים קשים. תודתי לסנדרה בכל עת, והמלצתי החמה לנסות את הטיפול. מי ייתן ותמשיך בעבודתה הברוכה לעזרת הכלל!
M.D
Patient
סנדרה יקרה הגעתי אליך לאחר שסבלתי משפעות והצטננויות חוזרות ונשנות. הרגשתי שהמערכת החיסונית שלי מאוד חלשה. הטיפול המשולב שהענקת לי שכלל רפלקסולוגיה, רייקי ודמיון מודרך עזר לי מאוד וחיזק אותי . סנדרה ,במהלך הטיפולים תמיד ידעת לאיזה טיפול אני זקוקה ואיזה איזור בגוף זקוק לריפוי. אחרי כל טיפול יצאתי עם אנרגיות וכוחות חדשים. תודה רבה על הכול, נשתמע,
.G
Patient
הכל התחיל לפני 5 שנים, הגעתי לרופאת השיניים שלי בפנים מיוסרות וקיוויתי שתוכל להסביר לי מה הסיבה לכאבי התופת שאני חווה. ואז האמת התגלתה – 4 שיני בינה כלואות במצב מסובך בו הן פוצעות ללא הפסקה את החניכיים. הפתרון: ניתוח. מאז עברו השנים, לא עברתי את הניתוח ופעם בשנה מצאתי את עצמי סובלת מכאבים נוראיים המצליחים לשתק אותי לחודש ימים. השנה, הם הגיעו למצב בלתי נסבל ואליהם נוסף התסכול והייאוש. הלכתי שוב לרופאת השיניים ושוב קיבלתי משככי כאבים ואנטיביוטיקה. אבל לאחר שבוע כנראה שהמצב היה גרוע מתמיד כיוון שהכאבים נשארו בעינם. גלשתי באינטרנט וחיפשתי אחר “קסמים ופלאים” שעוד לא ניסיתי, אחר דרך להקלה על כאבים. במהלך השיטוט ברחבי הרשת, תפסה עיני במקרה (או שלא במקרה) את אתרה של סנדרה הנפלאה. לאחר שיחת טלפון קצרה שבה הסברתי לה את כאביי, היא הסכימה לקבל אותי לתור דחוף וכבר באותו היום הגעתי אליה לטיפול בשיטת הרייקי. תחילה לא האמנתי. אך כבר מהטיפול הראשון הכאבים פחתו משמעותית ואיתם גם הפחדים. עם עובדות קשה להתווכח! סנדרה הסבירה לי שהפחד ואי הוודאות הם אחת הסיבות המרכזיות להגברת כאב פיזי. לאחר כחמישה טיפולים רמת החרדה ירדה לחלוטין והכאב נעלם לו. ממליצה בחום להתייעץ עמה בכל הנוגע לכאבי שיניים! ולך סנדרה אומר – תודה רבה על העזרה והטיפול המסור! אין כמוך!
H.Y
Patient
על הרייקי שמעתי מחברה שסיפרה לי שלפני כל מבחן היא נוהגת לטפל בעצמה 5 דקות ומגיעה רגועה וממוקדת לבחינה. גם לי בעיה דומה. אני לומדת לתואר ראשון באוניברסיטה. שלוש שנים התופעה חוזרת על עצמה, יומיים לפני המבחן אני נתקפת בכאבי בטן עזים שממש משביתים אותי. סדרת בדיקות מקיפה שעברתי הראתה לשמחתי שהכל תקין מבחינה רפואית ואפילו קבלתי אבחנה מלומדת לבעיה שלי: “חרדת מבחנים”. רופא המשפחה המליץ לי להסתייע בייעוץ פסיכולוגי. במבחן הסמסטר האחרון, חברתי הציעה לנסות ולטפל בי ברייקי – הרי הכדורים כבר ממילא לא עוזרים! להפתעתי הרבה, הרגשתי הקלה על כאבים באופן מיידי. הגעתי רגועה למבחן, מה שנתן את אותותיו בציון כמובן. מכאן כבר הדרך היתה ברורה. על מרכז הלל שמעתי כבר זמן רב וחברתי המליצה “אם ללמוד רייקי אז רק מהמאסטרית סנדרה”. אני ממליצה מקרב לב על לימוד רייקי במרכז הלל. לי זה עזר מאז והיום אנרגיית הרייקי היא חברתי הטובה.
K.Ashkenazi
Patient
רייקי היא אנרגיה מופלאה ששמחתי להיחשף אליה בקורס החוויתי במרכז הלל, בהדרכתה של סנדרה. בשנים האחרונות, לא דילגתי אף פעם על מחלות עונות המעבר. מאז שסנדרה חנכה אותי לרייקי – I, אני מקפיד לטפל בעצמי ומחלות עונות המעבר מדלגות עלי. לאחרונה זרקתי את תרופות הקולדקס כי הבחנתי שתאריך התוקף כבר חלף מזמן. אני מטפל גם בזוגתי אשר ממתינה כבר למועד הקורס הבא. יישר כח לסנדרה אשר בכישרון וסבלנות מרובה הכירה לי את הרייקי.
David
Patient
אני הגעתי לטיפול אצל סנדרה אליאש בעקבות המלצתה של בתי, הגרה בנופית. הבעיה שלי היתה בעיקר כאב בברך והטיפול הקל עלי. בנוסף קבלתי הדרכה בהרגעת הגוף בעזרת נשימות שנותן הרגשה טובה בכל הגוף. אני ממליצה לסובלים מבעיות דומות לפנות לסנדרה לטיפול/
.P
Patient